Menu

Laskiainen 2010

Pitkiä pellaviaa...Vanhempainneuvosto järjesti koko perheen laskiaisriehan, jossa aurinko paistoi, kelkat liukuivat ja pullat maistuivat. Kivaa oli!!

Koulun kevätjuhla 2010

Koulun kevätjuhla järjestettiin Tallinnan Opettajien talossa Raatihuoneetorilla. Ilmassa oli juhlan tuntua, suvivirsi soi, kaikki luokka-asteet esiintyivät juhlassa upeasti. Koulumme täytti 15-vuotta ja kuulimme historiastamme, hyvästelimme koulusta lähtevät ja toivotimme kaikille hyvää kesää. Todistukset jaettiin juhlavati.

Koulun kevät-disco ja keilauskisa 2010

Oppilaat ja vanhemmat pääsivät testaamaan keilaustaitoja vanhempainneuvoston järjestämässä koulun kevät discossa. Sarjoja järjestettiin aina 0- luokasta vanhempiin ja parhaat palkittiin. Keilailun lomassa maisteltiin pientä purtavaa ja virvoitusjuomia. Ilta huipentui discoon