Menu

TASK Talent Disco 2013

Task Talent disco järjestettiin ensimmäistä kertaa. Kilpailijoita oli tanssista, graffiteista, lauluista kitarasooloihin - wow, mitä rohkeutta. Discossa tanssittiin, äänestettiin ja tuomaroitiin. Todella tiukan kilpaulun lopulta voitti tyttöjen tanssiesitys - Sofia, Lovisa, Sanna ja Lilli. Hyvinä kakkosina Pallokala ja Tunil graffititöillään ja Oliver laulullaan "They don´t know about us". Yleisön parhaan palkinnon pokkasi Oliver. Kaikkilla esiintyjillä oli todella tasaväkiset pisteet niin yleisöltä kuin tuomaristolta. Kiitos vanhempainneuvosto hienoista järjestelyistä!

TASK urheilupäivä Kadriorgin stadionilla 2012

Sää suosi ja porukka oli ihana. Reilut kolme tuntia kokeiltiin eri yleisurheilulajeja. Kiitos osallistujille, tuomareille, reportterille sekä yleisölle!

Kevätretki Pietariin 2013

Teimme toukokuisena viikonloppuna yläkoulun 7.-9. luokan oppilaiden ja opettajien voimin kevätretken Pietariin. Kiertelimme Pietarin upeassa historiallisessa keskustassa ja paluumatkalla tutustuimme tsaarien kesäpalatsiin Pietarhoviin. Kävimme Pietari-Paavalin linnoituksessa, Kazanin katedraalissa, verikirkossa, venäläisen taiteen museossa, ihailimme Pietarin ja Neva-joen maisemia myös kanavaristeilyllä ja ennen kaikkea nautimme yhdessäolosta.

Kevätretki Helsinkiin 2013

5.-6.- luokka luokkaretkellä Helsingissä, kohteena Kansallismuseo ja Linnanmäki.

Ensimmäinen koulupäivä 2012

Ensimmäinen koulupäivä alkoi juhlallisesti. Ekaluokkalaiset saivat ikioman Aapisen ja rehtori esitteli hienon rivistön uusia opettajia. Kaikki oppilaat olivat innoissaan vanhoista sekä uusista ystävistä, taisi siellä muutama vanhempikin saada ystäviä.

Kevätretki Haapsaluun 2013

Kevätretkeen osallistuivat esikoulu sekä 1.lk - 4.lk. Retkipäivä vietettiin Haapsalussa Iloni Imedemaassa onnituneesti. Museon ja puuhapajan jälkeen suuntasimme Haapsalun linnoituksen raunioille. 1.lk - 2.lk kerkesivät käydä katsomassa myös upeaa Haapsalun rantaa lintutorneineen. Lounaan nautimme Ravintola Centraalissa, joka sijaitsi raunioiden kupeessa.

Vappujuhlat 2013

Vapunaattona 30.4.2013 pidettiin TASK:issa riemukas vappujuhla. Tavallisen aamunavauksen sijaan saimme nähdä 3. ja 4. luokan valmistelemia hölmöläistarinoita. Päivän lopuksi katsoi koko koulu 5. ja 6. luokan suunnitteleman ja tekemän elokuvan. Tämän kuvagallerian kuvat on ottanut 9. luokan oppilas Laura.